Szpital Powiatowy w Limanowej znalazł się w wśród najlepszych placówek w Polsce.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
24 grudnia 2020

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasz Szpital Powiatowy w Limanowej jest jednym z laureatów w Rankingu Szpitali 2020 „Bezpieczny Szpital” organizowanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia we współpracy z redakcją „Rzeczpospolitej”

Nasz placówka w tegorocznym zestawieniu uzyskała II miejsce w kategorii „Najlepszy Szpital w Województwie Małopolskim” oraz w ogólnym zestawieniu szpitali w kraju zajęła 28 miejsce. Jak zaznacza na swojej stronie internetowej Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w tym roku w plebiscycie wzięły udział 182 szpitale z około 950 placówek istniejących w naszym kraju. Warto zaznaczyć, że w obydwu zestawieniach limanowski szpital awansował na wyższe miejsca w rankingu i tak w zeszłym roku nasza palcówka w Małopolsce była na III miejscu a w ogólnokrajowym zestawieniu na 32 miejscu.

Ogólnopolski Ranking Szpitali „Rzeczpospolitej” - Bezpieczny Szpital odbył się w tym roku już po raz siedemnasty. Placówki medyczne były oceniane w trzech kategoriach: zarządzania, jakości oraz opieki medycznej. Niestety w tym roku ze względu na pandemię nie odbyła się uroczysta gala wręczenia wyróżnień w Warszawie.

 

O tak wysokim zajętym miejscu przez nasz szpital poinformował publicznie mieszkańców Ziemi Limanowskiej i samorządowców na Sesji Rady Powiatu 18 grudnia 2020 roku pan dyrektor Marcin Radzięta podczas swojego wystąpienia.

Dyrektor powiedział między innymi: „...17 grudnia dotarła do mnie informacja, że Szpital Powiatowy w Limanowej jest jednym z laureatów w Rankingu Szpitali 2020 „Bezpieczny Szpital” organizowanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia we współpracy z „Rzeczpospolitą”. Limanowska placówka uzyskała II miejsce w kategorii „Najlepszy Szpital w Województwie Małopolskim” (rok temu było to III miejsce). W ogólnym zestawieniu zajęła wysokie 28 miejsce wśród szpitali w całej Polsce. Ocenie podlegała całość funkcjonowania naszego szpitala. Zapytano zarówno o infrastrukturę, kluczowe procesy mające wpływ na bezpieczeństwo pacjentów, jak i o dostępność personelu czy w końcu finanse szpitala. Pytania dotyczyły blisko 260 wymogów, którym przypisana jest odpowiednia waga punktowa. Są one podzielone na 15 działów i trzy obszary tematyczne. Nie ma wątpliwości że rok 2020 toczył się pod dyktando pandemii i wirusa Sars-cov-2. Drugie miejsce w województwie małopolskim i 28 w Polsce potwierdza, że nasz Szpital świetnie funkcjonuje w tych trudnych warunkach. Dlatego także i z tego miejsca chciałbym Wam, Pracownicy Szpitala serdecznie podziękować – Szpital może dobrze funkcjonować jedynie wtedy gdy ma dobrych, oddanych, kompetentnych pracowników i limanowski szpital takich pracowników ma!!!”.

Poniżej prezentujemy dyplom oraz zestawienie 10 najlepszych szpitali w naszym województwie.

Karol Wojtas

Rzecznik Szpitala

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie