Szpital Powiatowy Imienia Miłosierdzia Bożego w Limanowej

Aktualności

Artykuły

Przejdź do - Szpital Powiatowy w Limanowej oferuje kompleksowe usługi sterylizacyjne narzędzi medycznych i kosmetycznych.

Szpital Powiatowy w Limanowej oferuje kompleksowe usługi sterylizacyjne narzędzi medycznych i kosmetycznych.

Dzięki nowoczesnej sterylizatorni oddanej do użytku w czerwcu 2019 roku Szpital Powiatowy w Limanowej rozpoczął świadczenie usług dla podmiotów zewnętrznych z zakresu sterylizacji wysokotemperaturowej (para w nadciśnieniu) narzędzi wielokrotnego użytku. Zapewniamy pełen proces sterylizacji zgodnie z aktualnymi wymogami Sanepidu dla zainteresowanych przychodni, gabinetów medycznych, stomatologicznych, salonów kosmetycznych oraz fryzjerskich, które pragną zapewnić bezpieczeństwo swoim pacjentom i klientom. Do przedmiotowego zakresu świadczeń należy usługa: mycia, dezynfekcji właściwej, suszenia, kontroli, konserwacji, pakowania oraz procesu sterylizacji.

3 stycznia 2020
Przejdź do - Trwa nabór do Małopolskiego Tele - Anioła

Trwa nabór do Małopolskiego Tele - Anioła

Małopolski Tele – Anioł to projekt który powstał z myślą o osobach starszych, niepełnosprawnych, mających problemy z wykonywaniem codziennych czynności. Jego celem jest poprawa jakości życia niesamodzielnych mieszkańców Małopolski poprzez realizację działań na rzecz rozwoju usług opiekuńczych i sąsiedzkich w miejscu zamieszkania oraz usług wykorzystujących nowoczesne technologie informacyjno – komunikacyjne.  

9 stycznia 2020
Przejdź do - Mała Liliana pierwszym dzieckiem urodzonym w limanowskim szpitalu w 2020 roku!

Mała Liliana pierwszym dzieckiem urodzonym w limanowskim szpitalu w 2020 roku!

Córeczka państwa Kamili i Tomasza Migacz ze Zbludzy przyszła na świat 1 stycznia o godzinie 10.35. Dziewczynka w momencie urodzenia ważyła 3 420 g i mierzyła 52 cm.

2 stycznia 2020
Przejdź do - Irydotomia laserowa dostępna dla Pacjentów limanowskiego Szpitala

Irydotomia laserowa dostępna dla Pacjentów limanowskiego Szpitala

W dniu dzisiejszym w Poradni Okulistycznej Szpitala ruszają zabiegi irydotomi laserowej. Jest to zabieg wykonywany w leczeniu pewnych postaci jaskry, gdzie za pomocą nowoczesnego lasera wykonuje się otwór w tęczówce oka (kolorowej części gałki ocznej). Umożliwia to swobodny przepływ cieczy wodnistej z tylnej do przedniej komory oka. To z kolei powoduje zmniejszenie ciśnienia w gałce ocznej i zapobiega uszkodzeniu nerwu wzrokowego w przebiegu jaskry.

27 grudnia 2019
Przejdź do - Podziękowania i gratulacje za lata pracy

Podziękowania i gratulacje za lata pracy

Jak co roku, w okresie świątecznym Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala spotkał się z pracownikami Szpitala, którzy w minionym 2019 roku świętowali jubileusz pracy zawodowej w limanowskiej placówce. Od początku roku 2019 jubileusz 25, 30, 35 i 40 lat pracy obchodziło 81 pracowników.

2 stycznia 2020
Przejdź do - Grudniowe posiedzenie Rady Społecznej Szpitala

Grudniowe posiedzenie Rady Społecznej Szpitala

W 2019 roku odbyły się 3 posiedzenia Rady Społecznej Szpitala Powiatowego w Limanowej. Ostatnie odbyło się w drugiej połowie grudnia.

31 grudnia 2019
Przejdź do - Szpital Powiatowy w Limanowej wśród najlepszych w Małopolsce!

Szpital Powiatowy w Limanowej wśród najlepszych w Małopolsce!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Szpital Powiatowy w Limanowej jest jednym z laureatów w Rankingu Szpitali 2019 „Bezpieczny Szpital” organizowanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia we współpracy z „Rzeczpospolitą”. Limanowska placówka uzyskała III miejsce w kategorii Najlepszy Szpital w Województwie Małopolskim. W ogólnym zestawieniu zajęła wysokie – 32 miejsce.

 

20 grudnia 2019