Szpital Powiatowy Imienia Miłosierdzia Bożego w Limanowej

Aktualności

Artykuły

Przejdź do - Pacjenci cierpiący na pęcherzowe oddzielanie się naskórka (EB) uzyskają pomoc w limanowskim Szpitalu.

Pacjenci cierpiący na pęcherzowe oddzielanie się naskórka (EB) uzyskają pomoc w limanowskim Szpitalu.

Ministerstwo Zdrowia  opracowało i wdrożyło nowe przepisy gwarantujące szczególną opiekę chorym z EB. Zgodnie z informacją podaną przez ministerstwo, chorzy na pęcherzykowe oddzielanie naskórka będą mieli bezpłatny dostęp do niezbędnych opatrunków i wyrobów medycznych. Dotychczas pacjenci musieli dopłacać do opatrunków nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie. Teraz wszystkie niezbędne produkty medyczne otrzymają za darmo. Ich koszty pokryje Narodowy Fundusz Zdrowia, natomiast za ich wydawanie będą odpowiadać szpitale.

14 września 2019
Przejdź do - Szpital w Limanowej otrzymał dofinansowanie na zakup nowoczesnej karetki w ramach programu realizowanego przez Ministerstwo Zdrowia.

Szpital w Limanowej otrzymał dofinansowanie na zakup nowoczesnej karetki w ramach programu realizowanego przez Ministerstwo Zdrowia.

5 września w Szpitalu Powiatowym w Limanowej gościła Pani Józefa Szczurek-Żelazko Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia. Jej obecność związana była z podpisaniem umowy na dofinansowanie zakupu nowoczesnej karetki dla limanowskiej placówki. Wysokość dofinansowania wynosi 400 000 zł.

13 września 2019
Przejdź do - Zapraszamy na nieodpłatne badania stężenia markera PSA w surowicy krwi

Zapraszamy na nieodpłatne badania stężenia markera PSA w surowicy krwi

Szpital Powiatowy w Limanowej Imienia Miłosierdzia Bożego organizuje kampanię promocyjno - edukacyjną dotyczącą nowotworu gruczołu krokowego, skierowaną do mężczyzn z terenu powiatu limanowskiego, będących w wieku od 50 do 70 lat. W ramach akcji zostaną wykonane nieodpłatnie badania stężenia markera PSA w surowicy krwi. Kampania jest finansowana ze środków Powiatu Limanowskiego. 

1 lipca 2019
Przejdź do - Badania polisomnograficzne

Badania polisomnograficzne

Przypominamy,  iż na Oddziale Chorób Płuc Szpitala Powiatowego w Limanowej działa Pracownia Polisomnograficzna, która świadczy usługi medyczne – badania w kierunku zaburzeń oddychania w czasie snu (badania polisomnograficzne).

11 lipca 2019
Przejdź do - Centralna Sterylizatornia oddana do użytku

Centralna Sterylizatornia oddana do użytku

W dniu wczorajszym dokonano poświęcenia i przekazania do użytku nowoczesnej Centralnej Sterylizatorni. Prace związane z adaptacją części pomieszczeń pod blokiem operacyjnym z przeznaczeniem na ten cel trwały od kwietnia ubiegłego roku.

 

27 czerwca 2019
Przejdź do - Oddział Pulmonologii uzyskał akredytację do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego

Oddział Pulmonologii uzyskał akredytację do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego

Z dniem 30 maja bieżącego roku kolejny oddział naszego Szpitala uzyskał akredytację do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego dla lekarzy i lekarzy dentystów. Możliwość taką ma teraz Oddział Pulmonologii, który może prowadzić specjalizację z zakresu chorób płuc.

11 czerwca 2019
Przejdź do - Dzień Diagnosty Laboratoryjnego

Dzień Diagnosty Laboratoryjnego

W dniu 27 maja Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala spotkał się z przedstawicielami diagnostów laboratoryjnych pracujących w naszym Szpitalu. Spotkanie, jak co roku, odbyło się z okazji Dnia Diagnosty Laboratoryjnego.

28 maja 2019