Szpital Powiatowy Imienia Miłosierdzia Bożego w Limanowej

Aktualności

Artykuły

Przejdź do - Podstawy dawstwa narządów – konferencja w Szpitalu Powiatowym w Limanowej

Podstawy dawstwa narządów – konferencja w Szpitalu Powiatowym w Limanowej

W dniu dzisiejszym w Szpitalu Powiatowym w Limanowej odbyła się konferencja pn. Podstawy dawstwa narządów – program szkoleniowy ETPOD (European Training Program on Organ Donation) w ramach partnerstwa dla transplantacji.

22 października 2019
Przejdź do - Zapraszamy na nieodpłatne badania stężenia markera PSA w surowicy krwi

Zapraszamy na nieodpłatne badania stężenia markera PSA w surowicy krwi

Szpital Powiatowy w Limanowej Imienia Miłosierdzia Bożego organizuje kampanię promocyjno - edukacyjną dotyczącą nowotworu gruczołu krokowego, skierowaną do mężczyzn z terenu powiatu limanowskiego, będących w wieku od 50 do 70 lat. W ramach akcji zostaną wykonane nieodpłatnie badania stężenia markera PSA w surowicy krwi. Kampania jest finansowana ze środków Powiatu Limanowskiego. 

1 lipca 2019
Przejdź do - Dzień Ratownictwa Medycznego

Dzień Ratownictwa Medycznego

Każdego roku 13 października obchodzony jest Dzień Ratownictwa Medycznego. Z tej okazji w dniu dzisiejszym Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala spotkał się z przedstawicielami tej grupy zawodowej.

14 października 2019
Przejdź do - Dofinansowanie na zakup nowego tomografu komputerowego

Dofinansowanie na zakup nowego tomografu komputerowego

W dniu dzisiejszym w Szpitalu Powiatowym w Limanowej odbyło się spotkanie podczas którego Józef Leśniak Poseł na Sejm RP w obecności Marcina Radzięty Dyrektora Szpitala, lek. Andrzeja Gwiazdowskiego Z-cy Dyrektora ds. lecznictwa oraz Mieczysława Urygi Starosty Limanowskiego przekazał pismo od Mateusza Morawieckiego Prezesa Rady Ministrów o dofinansowaniu dla limanowskiej placówki.

Dofinasowanie w wysokości 1 000 000 zł przeznaczone jest na zakup tomografu komputerowego i pochodzi ze środków rezerwy ogólnej budżetu państwa.

7 października 2019
Przejdź do - Pacjenci cierpiący na pęcherzowe oddzielanie się naskórka (EB) uzyskają pomoc w limanowskim Szpitalu.

Pacjenci cierpiący na pęcherzowe oddzielanie się naskórka (EB) uzyskają pomoc w limanowskim Szpitalu.

Ministerstwo Zdrowia  opracowało i wdrożyło nowe przepisy gwarantujące szczególną opiekę chorym z EB. Zgodnie z informacją podaną przez ministerstwo, chorzy na pęcherzykowe oddzielanie naskórka będą mieli bezpłatny dostęp do niezbędnych opatrunków i wyrobów medycznych. Dotychczas pacjenci musieli dopłacać do opatrunków nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie. Teraz wszystkie niezbędne produkty medyczne otrzymają za darmo. Ich koszty pokryje Narodowy Fundusz Zdrowia, natomiast za ich wydawanie będą odpowiadać szpitale.

14 września 2019
Przejdź do - Szpital w Limanowej otrzymał dofinansowanie na zakup nowoczesnej karetki w ramach programu realizowanego przez Ministerstwo Zdrowia.

Szpital w Limanowej otrzymał dofinansowanie na zakup nowoczesnej karetki w ramach programu realizowanego przez Ministerstwo Zdrowia.

5 września w Szpitalu Powiatowym w Limanowej gościła Pani Józefa Szczurek-Żelazko Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia. Jej obecność związana była z podpisaniem umowy na dofinansowanie zakupu nowoczesnej karetki dla limanowskiej placówki. Wysokość dofinansowania wynosi 400 000 zł.

13 września 2019
Przejdź do - Pracownicy Szpitala na uroczystościach odpustowych

Pracownicy Szpitala na uroczystościach odpustowych

Podczas sierpniowych i wrześniowych uroczystości odpustowych w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu oraz w Sanktuarium pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej zostały odprawione Msze Święte w intencji służby zdrowia.

2 października 2019